W sobotę 17 i w niedzielę 18 czerwca 2023 roku na Plaży Miejskiej „Dzika Plaża” w Iławie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików i Młodziczek w Siatkówce Plażowej. Dobry występ zaliczyli, debiutujący w tych rozgrywkach młodzi siatkarze i siatkarki plażowe MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława.
W stawce piętnastu zgłodzonych drużyn, debiutujący w Mistrzostwach Województwa, siatkarze Zrywu Fabian Groszek i Wojciech Ciszewski po jednym wygranym meczu i dwóch przegranych zajęli dziewiąte miejsce.
W turnieju dziewcząt wśród osiemnastu zgłodzonych do zawodów najwyżej sklasyfikowane na miejscu szóstym Oliwia Słowik i Zlatoslava Fediuk, na miejscu ósmym Gabriela Jakubowska i Sandra Ohakam oraz na miejscu dziewiątym Julia Jakubowska i Dominika Krawaczyńska.
Trener Mieczysław Pietroczuk – dobre wyniki dziewcząt i chłopców, szczególnie dla dziewcząt, które również w przyszłym roku będą miały możliwość rywalizowania w tej kategorii wiekowej. Bardzo dzielnie o finałową „czwórkę” rywalizowały Oliwia i Zlata, niestety zarówno z lewej jak i z prawej strony drabinki turniejowej nie udało się pokonać rywalek. Po tych zawodach zebraliśmy bardzo dużo materiałów do dalszego szkolenia i jestem przekonany że idziemy dobrą drogą i posiadamy duży potencjał, który mam nadzieje w przyszłości przekujemy w sukcesy medalowe.

SZKOLENIE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

UWAGA: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk mietekpietroczuk@gmail.com
zdjęcia: Archiwum Zrywu