Po raz pierwszy w historii Siatkówki Plażowej odbyły się eliminacje wojewódzkie w Minisiatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców do Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of Moving. Tego zaszczytu i możliwości organizacji zawodów, na propozycję Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej otrzymał MKS Zryw-Volley Iława we współpracy z ICS,TiR.
Plaża Miejska „Dzika Plaża” w Iławie w piątek 16 czerwca 2023 roku gościła dwanaście zespołów dziewcząt zgłoszonych do turnieju finałowego Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Plażowej U-13, trzy zespoły w kategorii U-12 oraz cztery zespoły U-11. W poniedziałek 19 czerwca odbyły się zawody chłopców. Do wszystkich kategorii organizatorzy byli zmuszeni przygotować boiska o odpowiednich wymiarach oraz dostosować wysokość siatki.
Bardzo dobrze w mistrzostwach spisały się nasze cztery zespoły, tradycyjnie występujące pod nazwą MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława. Historyczne i zarazem swoje pierwsze medale zdobyły: w kategorii U-13 srebrny medal Gabriela Jakubowska i Sandra Ohakam, brązowy medal Oliwia Słowik i Martyna Drozdowska, piąte miejsce Julia Jakubowska i Dominika Krawaczyńska. W kategorii U-12 najmłodsze siatkarki Zrywu Sandra Dolecka i Dorota Sławińska wywalczyły srebrne medale.
Wszystkie pary młodych siatkarek zakwalifikowały się do Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of Moving, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach 26-29 czerwca 2023 roku.
Trener Mieczysław Pietroczuk – bardzo pracowity i nowatorski projekt Siatkówki Plażowej za nami. Dużo przygotowań, lecz przy zaangażowaniu młodzieży Zrywu i ich pomocy w przygotowaniu boisk, przez cztery dni byliśmy świadkami wspaniałego widowiska i popisu gry w siatkówkę plażową najmłodszych adeptów tej pięknej dyscypliny sportu. Nas cieszą najbardziej sukcesy i dobra gra siatkarek Zrywu, które po raz pierwszy rywalizowały o tak wysoka stawkę, jaką jest walka o medale Mistrzostw Województwa. Tak naprawdę to mieliśmy tylko dwa tygodnie do przygotowania dziewcząt do zawodów, wcześniej rywalizowaliśmy w Mistrzostwach w hali. Nas szkoleniowców cieszy zdobycz medalowa, ale też fakt że w grze i możliwościach naszych zawodniczek są olbrzymie rezerwy, które będzie można poprawić w pracy treningowej. Teraz przed naszymi „Kinderkami” dużo ciężkiej pracy i odkrywania nowych tajników Siatkówki Plażowej, udział w Turnieju Ogólnopolskim w Kołobrzegu oraz Mistrzostwa Iławy i Turnieje Lato z Beach Volley 2023.

SZKOLENIE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

UWAGA: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk mietekpietroczuk@gmail.com
zdjęcia: Archiwum Zrywu