Jeśli pragniesz być dobrym sportowcem, ciężko pracuj i pomagając innym sportowcom, naśladuj ich w ciężkiej pracy – te słowa trenerów Zrywu przyświecają młodym siatkarkom i siatkarzom MKS Zryw-Volley Iława podczas treningów i podczas pracy wolontariatu.
Pod koniec kwietnia 2023 roku siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn meczem o siódme miejsce w PlusLidze pożegnali się z publicznością w Iławie oraz z grupą wolontariatu Zrywu.
Przez dwa sezony młodzi adepci siatkówki oraz ich trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk w roli wolontariatu pomagali siatkarzom PlusLigi spełniać swoje sportowe marzenia.
Tradycyjnie już nasi wolontariusze podając piłki, wycierając mokre miejsca na podłodze w trakcie meczów oraz pomagając przy organizacji zawodów, podpatrywali zachowania na boisku najlepszych siatkarzy w Polsce i na Świecie. W trzydziestu trzech meczach PlusLigi rozegranych w Hali Sportowo-Widowiskowej w Iławie przez dwa sezony, w grupie wolontariatu MKS Zryw-Volley Iława pracowało osiemdziesiąt pięć osób. Młodzi siatkarze Zrywu, ciężko pracując długo przed i po meczu przeżywali cudowną sportową przygodę z siatkówką na najwyższym poziomie.

Trenerzy Zrywu Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – szkoląc kolejne pokolenia siatkarek i siatkarzy, od początku uczymy podopiecznych pracy i poszanowania pracy innych. Te ważne cechy kształtujemy podczas zajęć treningowych i meczów oraz organizując akcje wolontariatu dla naszych sportowców. Zawsze miło wspominamy nasz udział podczas rozgrywanych w Iławie pierwszych siatkarskich Memoriałach Huberta Jerzego Wagnera, podczas Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz zawodów Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach, Olsztynie i Warszawie.
Nam trenerom miło jest zawsze słyszeć słowa pochwały naszej wspólnej z młodzieżą pracy i wówczas zmęczenie i drobne porażki szybko znikają i wraca mobilizacja do jeszcze lepszej pracy.
Wśród naszych wybitnych wychowanków jest wielu wolontariuszy, którzy pomagając innym sportowcom sami stali się wybitnymi siatkarzami i zawsze doceniają wykonywaną bezinteresownie pracę. Mamy nadzieje że podczas meczów PlusLigi w Iławie, wśród podających piłki i biegających z ręcznikiem w dłoni siatkarek i siatkarzy Zrywu, obserwowaliśmy przyszłe gwiazdy polskiej siatkówki.

SZKOLENIE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

UWAGA: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk mietekpietroczuk@gmail.com
zdjęcia: Artur Kijewski, Arkadiusz Brzozowski, Archiwum Zrywu