W sobotę 1 kwietnia 2023 roku najmłodsze siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława uczestniczyły w Piątym Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder Joy of moving „czwórki”. Nasze siatkarki rywalizowały wśród dwudziestu drużyn zgłoszonych do turnieju w Olecku, podzielonych na cztery grupy eliminacyjne po pięć zespołów. Kolejny już raz siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, pierwszy zespół po dobrej grze, wygrywając sześć spotkań i doznając jednej przegranej, uplasował się na trzecim miejscu, natomiast nasz drugi zespół Kinderek, po dwóch wygranych i dwóch przegranych meczach zajął trzecie miejsce w grupie i ostatecznie miejsce w przedziale 9-12 w turnieju.
Trenerzy Zrywu Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – kolejne dobre zawody naszych obu zespołów, szkoda szansy w meczu półfinałowym z najlepszym zespołem rozgrywek KS Kurianvolley Olsztyn, gdzie po wyrównanej grze decydowały końcówki setów, w których lepsi okazali się rywale.
Mecz o trzecie miejsce w którym po raz trzeci gramy z zespołem z Kętrzyna, tym razem pełen emocji ale ze szczęśliwym dla nas zakończeniem, jest dla nas ostrzeżeniem że nie tylko my robimy postępy w grze. Dużo ostatnio pracowaliśmy nad zagrywką, wciąż mamy w tym elemencie rezerwy, musimy jeszcze więcej pracować nad tym elementem siatkarskiego rzemiosła.
Kolejny piąty turniej eliminacyjny odbędzie się w Elblągu 13 maja 2023 roku. Finał wojewódzki w którym zgodnie z regulaminem zagrają zespoły sklasyfikowane na miejscach 2 -7 po turniejach eliminacyjnych rozegrany zostanie 27 maja 2023 roku w Kętrzynie. Bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego uzyskają zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zwycięzca turnieju Finałowego Mistrzostw Województwa.
Po zakończeniu turnieju, kilka zawodniczek z rocznika 2010 otrzymało powołania na Konsultację Wojewódzką Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Wśród powołanych znalazła się zawodniczka MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława i zarazem uczennica klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie Gabriela Jakubowska. Gratulujemy Gabrysi powołania i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju sportowym.

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława I – w składzie: Martyna Drozdowska – kapitan zespołu, Gabriela Jakubowska, Sandra Ohakam, Oliwia Słowik, oraz Julia Jakubowska i Dorota Sławińska.
Trener Mieczysław Pietroczuk.
MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława II – w składzie: Dominika Gross – kapitan zespołu, Dominika Krawaczyńska, Sandra Dolecka, Maria Lewandowska.
Trener Małgorzata Pietroczuk.

WYNIKI V TURNIEJU ELIMINACYJNEGO KINDER+SPORT „CZWÓRKI DZIEWCZĄT”:

Eliminacje grupowe:
MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława I
vs UKS Olimp Bartoszyce II 2:0 /15:8, 15:3
vs UKS Maratończyk Ełk I 2:0 /15:6, 15:19/
vs UKS Czwórka Giżycko II 2:0 /15:5, 15:10/
vs UKS Perła Olecko II 2:0 /15:10, 15:2/
1/4 finału
vs UKS Chemik SMS Olsztyn 2:0 /15:8, 15:13/
1/2 finału
vs KS Kurianvolley Olsztyn I 0:2 /14:16, 14:16/
o miejsce III:
vs Bad Max Kętrzyn I 2:1 /14:16, 15:9, 11:7/

Eliminacje grupowe:
MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława II
vs UKS Salos Ełk I 2:0 /15:8, 16:14/
vs UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 2:0 /15:7, 15:7/
vs Bad Max Kętrzyn I 0:2 /7:15, 10:15/
vs UMKS Mikro Ełk 0:2 /12:15, 11:15/

SZKOLENIE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

UWAGA: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk mietekpietroczuk@gmail.com
zdjęcia: Archiwum Zrywu