Jako pierwsi do rozgrywek o mistrzostwo województwa w Siatkówce Plażowej przystąpili juniorzy MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława. W piątek 3 czerwca 2022 roku na boiskach plażowych w Elblągu – Piastowie do swojego debiutanckiego występu przystąpili zawodnicy Zrywu Kacper Augustyniak i Mikołaj Pielenc. Młodzi siatkarze plażowi Zrywu pod trenerską opieką trenera Mieczysława Pietroczuka, wśród piętnastu zgłoszonych zespołów przegrali swoje dwa mecze z reprezentantami Ostródy i Elbląga. Ostatecznie zajęli miejsce w przedziale 13-15 tabeli turniejowej, zdobywając cenne doświadczenie meczowe na przyszłość.
Już następnego dnia w sobotę 4 czerwca 2022 roku na boiskach plażowych w Ostródzie – Kajkowie, do walki o Mistrzostwo Województwa przystąpiły Juniorki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława.
Tym razem do rozgrywek w sezonie 2022 trenerzy Zrywu zgłosili pary: Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka – ubiegłoroczne finalistki OOM oraz drugą parę siatkarek reprezentującą Zryw – Paulinę Cichowską i Oliwię Bączek. Nasze siatkarki plażowe rywalizowały z dziewiętnastoma zgłoszonymi zespołami z województwa. Młodsza para naszych zawodniczek Paulina i Oliwia, po dwóch przegranych meczach zajęła miejsce w przedziale 13-16 turniejowej drabinki.
Bardziej dramatyczne potyczki stoczyły nasze najbardziej utytułowane siatkarki Nikola i Ewelina, które po zaciętym pierwszym meczu, przegranym na przewagi w tie-breaku, spadły na prawą stronę drabinki turniejowej. Teraz każda przegrana eliminowała nasz zespół z dalszych rozgrywek, ale nasze juniorki dzielnie walczyły, wygrywając swoje mecze. Niestety w meczu o awans do finałowej „czwórki”, dający możliwość walki o medale mistrzostw oraz bezpośredni awans do Półfinału Mistrzostw Polski, nasze siatkarki plażowe uległy juniorkom z Ełku. W ostatnim meczu w turnieju o miejsce piąte, dające szanse awansu do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski (w przypadku wakatu) nasze siatkarki pokonały w tie-breaku siatkarki z Olsztyna.
Trener Mieczysław Pietroczuk – jeśli chodzi o grę w rozgrywkach wojewódzkich naszych juniorów, debiutujących w tych zawodach liczyliśmy na zbieranie doświadczenia na przyszłość, zwłaszcza że mają jeszcze szanse razem zagrać w przyszłym sezonie, natomiast Mikołaj jeszcze w tym sezonie zagra w kadetach i tam będziemy liczyć na lepszy występ. Natomiast dziewczęta zaczynają swoją przygodę w najstarszej kategorii młodzieżowej i duże szanse awansu do turnieju półfinałowego wciąż mają Nikola i Ewelina. W przypadku wakatu są na pierwszym miejscu do uzupełnienia stawki turnieju półfinałowego, który odbędzie się 26-27 czerwca 2022 roku a gospodarzem będzie WMZPS. Wszystkie trzy pary biorące udział w Mistrzostwach Województwa zabieramy na turniej ogólnopolski do Torunia – Plaża Gotyku Juniorka, gdzie będziemy zdobywać kolejne siatkarskie doświadczenia.

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk.
mietekpietroczuk@gmail.com