Siatkarki plażowe MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka w sobotę 28 maja 2022 roku w Warszawie, na zaproszenie organizatora wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w Siatkówce Plażowej Kobiet.
Nasza para siatkarek przygotowująca się do Mistrzostw WMZPS w Siatkówce Plażowej Juniorek, rozegrała cztery mecze na boiskach plażowych Let’s Go Beach w Warszawie, bardzo szczególnych dla Zrywu. To właśnie ta arena plażowa jest własnością założycieli firmy, wychowanków trenera Mieczysława Pietroczuka – Moniki i Sławomira Banackich, to właśnie tam w roku 2014 i 2015 odnieśliśmy spektakularne wyniki naszych młodziczek i kadetek.
Juniorki Zrywu Nikol i Ewelina rozegrały cztery mecze, wygrywając dwa razy i doznając dwóch przegranych, zostały sklasyfikowane na miejscu 9-16.
Trener Mieczysław Pietroczuk – był to jedyny sprawdzian, rozgrywany na wysokim poziomie sportowym, który mogliśmy rozegrać przed zbliżającymi się Mistrzostwami Województwa w Siatkówce Plażowej Juniorek. Jestem zadowolony z postawy dziewcząt, które swoje zawody rozgrywały w trudnych warunkach atmosferycznych i momentami bardzo dobrze realizowały nasze przedmeczowe założenia. Pogoda tylko momentami sprzyjała rywalizującym w mistrzostwach młodym siatkarkom plażowym, bardziej pomagała zespołom doświadczonym i ogranym w takich warunkach.
Nikola i Ewelina w grupie uległy po walce, bardzo doświadczonym siatkarkom plażowym, późniejszym zwyciężczyniom Mistrzostw Mazowsza – Olgą Klocek i Magdaleną Saad 0:2, pokonując dwukrotnie 2:0 młodsze rywalki z Mazowsza Martę Podleśną / Magdę Bondaruk i Karolinę Tomaszewską / Hanną Łabanowską. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie w fazie pucharowej uległy bardziej utytułowanym i doświadczonym siatkarkom z Mazowsza Magda Dykałowicz / Aleksandra Kuczyńska 0:2.
Teraz przed naszymi juniorkami ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Województwa Juniorek, które będą rozegrany w sobotę 4 czerwca 2022 roku w Ostródzie.
Za zaproszenie na turniej serdecznie dziękujemy trenerowi Robertowi Komornickiemu, swoje wspaniałe zdjęcia udostępnił nam Krzysztof Klepacz – THIS IS VOLLEYBALL, któremu również serdecznie dziękujemy.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
OTWARTYCH MISTRZOSTW MAZOWSZA
W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ 2022

1. Olga Klocek / Magdalena Saad
2. Izabela Zackiewicz / Aleksandra Zdon
3. Magdalena Szczytowicz / Michalina Tokarska
4. Aneta Kaczmarek / Monika Kaczorowska
5-8. Natalia Okła / Weronika Urbańska
5-8. Magda Dykałowicz / Aleksandra Kuczyńska
5-8. Barbara Latos / Kinga Wrońska
5-8. Aleksandra Rymko / Weronika Brzuzy
9-16. Wiktoria Leśniewicz / Aleksandra Bazga
9-16. Katarzyna Mazalewska / Marta Murawska
9-16. Sandra Ganszczyk / Zuzanna Waldowska
9-16. Karolina Tomaszewska / Hanna Łabanowska
9-16. Aleksandra Urbańska / Aleksandra Woźniak
9-16. Nikola Sołobodowska / Ewelina Jarnicka
9-16. Aleksandra Bąkiewicz / Martyna Terlikowska
9-16. Marta Podleśna / Magda Bondaruk

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk