Z inicjatywy trenerki najmłodszych adeptów siatkówki MKS Zryw- Volley Iława, Małgorzaty Pietroczuk w niedzielę 5 czerwca 2022 roku na Miejskiej Plaży Dzika Plaża w Iławie odbył się po raz pierwszy Turniej Minisiatkówki plażowej siatkarek Zrywu.
Trenerzy Zrywu zaprosili siatkarki Szkółki Zrywu rocznik 2010 i młodsze, które po raz pierwszy uczestniczyły w zmaganiach na „piasku”. Dziewczęta z dużym zaciekawieniem, po raz pierwszy
w klubowych plażowych topach rywalizowały w turnieju w którym klasyfikacja końcowa nie miała znaczenia. Było dużo radości, wspaniałe parady na piasku i mimo wszystko zacięta walka na piaszczystych boiskach naszej plaży.
Tylko z kronikarskiego obowiązku należy podać że wśród pięciu uczestniczących zespołów w turnieju na najwyższym stopniu podium sklasyfikowano zespół Julia Jakubowska i Gabriela Jakubowska.
W turnieju uczestniczyły również Liwia Malinowska/Antonina Kwiatkowska, Dominika Krawaczyńska/Oliwia Słowik, Sandra Dolecka/Sandra Ohakam oraz Dominika Gross/Daria Sarapaniuk(Ukraina).
Trener Mieczysław Pietroczuk – bardzo fajna inicjatywa rozegrania turnieju przez najmłodsze nasze siatkareczki Zrywu, brawo trenerka Małgorzata. Duże zaangażowanie uczestniczących dziewcząt nasuwa wniosek że będziemy częściej organizować podobne zawody dla najmłodszych i będziemy zapraszać do siatkarskiej zabawy na boiskach plażowych. Jestem przekonany że dzięki takim inicjatywom i zaangażowaniu siatkarek wkrótce wrócimy do dobrych tradycji w siatkówce plażowej Zrywu i wśród najmłodszych uczestników dzisiejszego turnieju mogliśmy podziwiać przyszłe medalistki mistrzostw.

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk.
mietekpietroczuk@gmail.com