Kadetki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka w dniach 26-28 lipca 2021 roku uczestniczyły w Finale Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w Mysłowicach.
Po awansie z turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski siatkarki plażowe Zrywu miały zaszczyt rywalizować wśród trzydziestu dwóch najlepszych zespołów w Polsce.
Nasze młode zawodniczki po walce z przeciwniczkami z Opola i Gdyni niestety dwa razy schodziły z boiska pokonane i w ogólnej klasyfikacji zajęły miejsce w przedziale 25-31 w Polsce.
Przed naszymi zawodniczkami kolejne dwa lata ciężkiej pracy na treningu i mamy nadzieję że w kategorii juniorek będziemy cieszyć się z ich sukcesów.
Trener Mieczysław Pietroczuk – nasze dziewczęta trafiły na zawodniczki obdarzone doskonałymi warunkami fizycznymi, momentami nawiązywały wyrównana walkę, ale w upale traciły siły i najprawdopodobniej wiarę w zwycięstwo. Mam nadzieje że Nikola i Ewelina udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży potraktują jako zaszczyt oraz możliwość zdobycia doświadczenia na grę w przyszłości, zarówno w rozgrywkach halowych jak i plażowych.

WYNIKI:
Nikola Sołobodowska/Ewelina Jarnicka (MKS Kris Bus Zryw Volley Iława)
Małgorzata Rudy/Marta Madziała (ECO AZS UNI Opole) 0:2 (-18,-14)
Aleksandra Woźniak/Aleksandra Urbańska (Gdyńska Akademia Siatkówki) 0:2 (-16,-13)