Trzeci Turniej Siatkówki Plażowej z cyklu Lato z Beach Volley tym razem rozgrywany tylko w kategorii mieszanej odbył się w niedzielę 8 sierpnia 2021 roku na Plaży Miejskiej „Dzika Plaża” w Iławie.
W turnieju rywalizowało dziewięć par, których nie odstraszył padający deszcz a zawody tym razem rozgrywane były systemem „brazylijskim”.
Rywalizacja sportowa na boiskach piaszczystych rozgrzewała emocje licznie przybyłym sympatykom i kibicom, a poziom wzrastał wraz z ustającym deszczem i wychodzącym zza chmur słońcem.
Pomysł na rozgrywanie turnieju w formule mikst pojawił się w trakcie rozgrywek, sami grający zaproponowali organizatorowi właśnie taką, atrakcyjną dla wszystkich i popularna kategorię.
W turnieju tym razem mogliśmy podziwiać siatkarskie umiejętności znanych i popularnych w naszym środowisku piłkarzy – Remigiusza Sobocińskiego i jego syna Maddoxa, którym przyglądała się Monika Sobocińska, kiedyś siatkarka drużyny IKS Jeziorak prowadzonej przez trenera Mieczysława Pietroczuka.
Po sportowej rywalizacji w finale na boisku numer jeden pojawiły się – para reprezentująca Ostródę małżonkowie Kasia i Miłosz Sawiccy, oraz najlepsi po eliminacjach wychowankowie MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Wiktoria Borszewska i Aleks Cichocki. Po zaciętym meczu finałowym zwyciężył zespół z Iławy, stając tym samym na najwyższym stopniu podium.
W meczu o trzecie miejsce rywalizowały pary wychowanków Zrywu. Po stojącym na wysokim poziomie meczu, na drugim stopniu podium stanęli Zuzanna Iwankowska i Robert Rólkiewicz, którzy pokonali po zaciętej sportowej rywalizacji Annę Grajewską i Krzysztofa Rząca.
Wielkie emocje towarzyszyły w meczu o miejsce piąte, gdzie spotkały się zespoły piłkarsko – siatkarskie, czyli Nikola Sołobodowska siatkarka MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, grająca w parze z Maddoxem Sobocińskim młodym piłkarzem Legii Warszawa. Ich przeciwnicy to siatkarka Zrywu Marysia Tasarz i zawodnik i trener GKS Wikielec Remigiusz Sobociński. Po bardzo długim, stojącym na wysokim poziomie meczu siatkarskim z elementami futbolu lepsi okazali się Marysia i popularny Remi, wygrywając mecz z młodszymi Nikolą i Maddoxem dopiero po zwycięstwie w tie – breaku.
Najlepsze osiem zespołów otrzymało pamiątkowe puchary ufundowane przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.
Był to już ostatni turniej z tegorocznego cyklu Lato z Beach Volley, zapraszamy na boiska na „dzikiej plaży” w Iławie które są dostępne przez cały dzień, dzięki współpracy MKS Zryw-Volley Iława z ICS,TiR.

WYNIKI TRZECIEGO TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ
Z CYKLU LATO Z BEACH VOLLEY 2021 W KATEGORII PAR MIESZANYCH
Iława 8 08 2021

1.Borszewska Wiktoria / Cichocki Aleks – Iława
2.Sawicka Katarzyna / Sawicki Miłosz – Ostróda
3.Iwankowska Zuzanna / Rólkiewicz Robert – Iława
4.Grajewska Anna / Rząca Krzysztof – Iława
5.Tasarz Maria / Sobociński Remigiusz – Iława
6.Sołobodowska Nikola / Sobociński Maddox – Iława
7.Zapadka Dominika / Rentkowski Mateusz – Iława
8.Lewko Natalia / Ogrodowczyk Bartłomiej – Iława/Gulb
9.Kaczmarczyk Martyna / Zapadka Mateusz – Iława