Inauguracja Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Siatkówce Plażowej 2021 rozpoczęta na boiskach plaży miejskiej w Ostródzie od rywalizacji kadetek.
Bardzo dobry występ w zawodach osiągnęły siatkarki plażowe MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka, zdobywając wśród dziewiętnastu zgłoszonych zespołów trzecie miejsce i zarazem awans do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetek.
Nasze zawodniczki w turnieju rozegrały pięć meczów, przegrywając tylko jeden mecz 1:2 w półfinale z siatkarkami MKS Truso Elbląg.
Bardzo dramatyczny, stojący na wysokim poziomie emocjonalnym i sportowym siatkarki Zrywu rozegrały z gospodyniami turnieju zespołem SMS Ostróda. Pierwszy set zdecydowana wygrana siatkarek z Ostródy, natomiast w drugim secie siatkarki Zrywu ambitnie odrobiły straty wygrywając 21:19. Trzeci decydujący set, którego stawką było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa to gra na dużych emocjach. Od początku seta dobra gra naszych siatkarek i kilka punktów przewagi pozwoliła po ostatniej piłce meczowej cieszyć się ze zwycięstwa.
O siatkarkach plażowych MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka trzeba stwierdzić że bardzo lubią brąz. Kolejno w sezonach 2019 w młodziczkach, 2020 w kadetkach oraz w sezonie 2021 również w kadetkach zdobyły brązowe medale Mistrzostw Województwa.
Pozostałe zespoły Zrywu uczestniczące w mistrzostwach, kolejno zajęły miejsca: Paulina Cichowska i Oliwia Bączek miejsce w przedziale 9-12, natomiast zespoły Natalia Lewko i Maja Pomoryn oraz Maria Tasarz i Olga Nowak miejsca w przedziale 13-16.
Trener Mieczysław Pietroczuk – najbardziej z tych zawodów cieszy mnie sukces Nikoli i Eweliny, zagrały dobre zawody, chociaż muszę stwierdzić że jeszcze popełniały dużo błędów, które będzie trzeba wyeliminować przygotowując się do turnieju półfinałowego. Mam nadzieję że dzięki wspólnemu zaangażowaniu w pracy treningowej, meczach towarzyskich (Plaża Gotyku – Toruń 2021) oraz udziale w Mistrzostwach Województwa Juniorek, będziemy z powodzeniem walczyć o awans do Finału Mistrzostw Polski Kadetek. Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek odbędzie się w dniach 12 – 14 lipca 2021 roku.