Juniorki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława w niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie rozegrały dwa mecze barażowe o awans do Finału Ligi Wojewódzkiej z siatkarkami UKS Chemik SMS Olsztyn II. Wielkie emocje towarzyszyły zawodniczkom i sztabom szkoleniowym obu zespołów a o losach meczów decydowały dramatyczne końcówki każdego seta. Bardzo dobra gra obu zespołów we wszystkich elementach techniki i taktyki gry powodowała że mecze stały na wysokim poziomie sportowym. Bardziej zdeterminowany zespół gospodyń, siatkarek Zrywu spowodował że pomimo przegrania w pierwszym meczu dwóch pierwszych setów, iławianki podniosły się w trzeciej partii meczu i wygrywając końcówkę seta 25:23 w kolejnych były nie do zatrzymania. Zwycięstwo w pierwszym meczu 3:2 dało zawodniczkom Zrywu więcej pewności siebie i optymistycznie zbudowało zespół na drugi mecz.
Drugi mecz pomimo przerwy nie spowodował dekoncentracji w zespole z Iławy, przeciwniczki starały się powstrzymać rozpędzone Zrywiary, ale tego dnia w tym meczu mogły tylko wygrać jednego seta.
Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Juniorek zostanie rozegrany w dniach 19-21 lutego 2021 roku, miejsce zawodów do ustalenia.
Trener Mieczysław Pietroczuk – wielki szacunek za sportową walkę należy się obu zespołom, uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Olsztyna oraz siatkarki Zrywu stworzyły piękne siatkarskie widowisko. Szkoda tylko że nie można było takich emocji zafundować naszej publiczności, to była piękna lekcja sportowej walki. Po raz pierwszy zagraliśmy mecz całym zespołem, wiele akcji było na wysokim poziomie siatkarskim oraz mentalnym. Cieszę się że wytrzymaliśmy te mecze pod względem emocjonalnym, bo w ostatnim czasie mieliśmy z tym problemy. Teraz przed nami ważny okres przygotowania do turnieju finałowego, bo nie chcemy w nim tylko brać udziału – pragniemy wrócić na medalową ścieżkę Zrywu.

WYNIKI:

1.MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława vs UKS Chemik SMS Olsztyn II 3:2 /26:28, 23:25, 25:23, 25:15, 15:9/
2.MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława vs UKS Chemik SMS Olsztyn II 3:1 /25:15, 25:23,23:25, 29:27/

JUNIORKI MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie:
Zuzanna IWANKOWSKA – kapitan zespołu, Agata RUDOL, Wiktoria BORSZEWSKA, Nikola SOŁOBODOWSKA, Dominika ZAPADKA, Maria TASARZ, Paula ZIĘBA i Maja POMORYN – libero, oraz Ewelina JARNICKA, Natalia LEWKO, Paulina CICHOWSKA, Olga NOWAK, Oliwia BĄCZEK.
TRENERZY: Mieczysław i Małgorzata Pietroczuk.