Juniorki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej Ligi Wojewódzkiej już 16 grudnia 2020 roku rozpoczęły cykl treningowy przygotowujący do rozegrania meczów barażowych z trzecim zespołem drugiej grupy eliminacyjnej Ligi Wojewódzkiej.
Już dzisiaj wiemy że rywalem siatkarek z Iławy będzie zespół UKS Chemik SMS Olsztyn II, zaplecze lidera grupy pierwszej i zdecydowanego faworyta tegorocznych rozgrywek ligowych. Zwycięzca tego dwumeczu, rozgrywanego w Iławie w niedzielę 24 stycznia 2021 roku awansuje do finałowej, ligowej „czwórki” juniorek i stanie przed szansą gry o medale Mistrzostw Województwa.
Przygotowania juniorek MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława do baraży rozpoczęły się od treningów z akcentem na pracę nad kształtowaniem motoryki zawodniczek, zakończone meczem kontrolnym z juniorkami LKS Wel Lidzbark. W meczu rozegranym w sobotę 9 stycznia 2021 roku w Iławie w którym trenerzy obu zespołów ustalili formułę rozegrania pięciu setów, zwyciężył zespół gospodyń 5:0 w setach: 25:19, 25:22, 25:17, 25:13, 25:10. Oczywiście wynik tego meczu nie miał dużego znaczenia, szczególnie dla zespołu z Lidzbarka, który borykał się z problemami z dostępem do hali treningowej. W grze juniorek Zrywu widać było brak świeżości ale to zrozumiałe ze względu na okres ciężkiej pracy w obwodach siłowych przygotowanych przez trenerów zespołu.
W kolejnym etapie siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława pracowały nad dynamika i szybkością oraz nad zgrywaniu elementów taktyki gry. Okres ten zakończył mecz kontrolny, rewanżowy z zespołem LKS Wel, tym razem rozegrany w sobotę 16 stycznia 2021 roku w Lidzbarku. Również tym razem juniorki z Iławy pewnie pokonały swoje siatkarskie koleżanki 5:0 w setach: 25:16, 25:16, 25:20,25:13, 25:17. Tym razem w grze Iławianek było widać więcej dynamiki i pewna gra w przyjęciu zagrywki pozwoliła na konstruowanie ciekawych akcji w ofensywie. Trenerzy Zrywu dali szanse w tym meczu na grę zmienniczkom, głównie rozgrywającej i libero.
Trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjne bardzo poważnie, wraz z zespołem podjęliśmy decyzję o ciężkiej pracy, która mamy nadzieje pozwoli nam zagrać w tym sezonie o medale Mistrzostw Województwa Juniorek. Pomimo kilku drobnych problemów w przygotowaniach jesteśmy na dobrej drodze do uzyskania wytyczonego celu, jakim jest dążenie do zwycięstwa. Dziewczęta w tym okresie podjęły ciężką pracę, która mamy nadzieję da nam wszystkim satysfakcję w postaci dobrej i skutecznej gry całego zespołu.
Szkoda tylko że grając u siebie w Iławie nie będziemy mieli okazji skorzystać z dopingu naszych kibiców i sympatyków, ale takie są niestety reguły gry w czasie pandemii.
Zapraszamy na śledzenie meczów podczas relacji na żywo za pomocą profilu: https://www.facebook.com/zryw.volley

MECZE BARAŻOWE O AWANS DO FINAŁU LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIOREK:

1.Niedziela 24 01 2021 rok godzina 10:00 Miejska Hala Sportowo – Widowiskowa ICS,TiR w Iławie ul. Niepodległości 11 b
2.Niedziela 24 01 2021 rok (po ok 1 – 2 godzinnej przerwie) Miejska Hala Sportowo – Widowiskowa ICS,TiR w Iławie ul. Niepodległości 11 b

Przygotowujący się zespół juniorek MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława w składzie:
Zuzanna IWANKOWSKA – kapitan zespołu, Agata RUDOL, Wiktoria BORSZEWSKA, Nikola SOŁOBODOWSKA, Dominika ZAPADKA, Maria TASARZ, Paula ZIĘBA i Maja POMORYN – libero, oraz Ewelina JARNICKA, Natalia LEWKO, Paulina CICHOWSKA, Olga NOWAK, Oliwia BĄCZEK i Karolina PAPIŃCZAK.
TRENERZY: Mieczysław i Małgorzata Pietroczuk.

UWAGA !!! TRWA NABÓR SIATKARSKI 2021

Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk
w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie ul. Niepodległości 11 B
Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami:
Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk tel. 693 730 038.

WSTĘPNY HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z PIŁKI SIATKOWEJ MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
(Szkoła Podstawowa klasy III-VI),
KADRA „B” DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
(Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII, Szkoła Ponadpodstawowa klasy I)
wtorek, środa, piątek – godzina 16:00 – 17:30
Miejska Hala Sportowo – Widowiskowa w Iławie ul. Niepodległości 11 B

ZESPÓŁ LIGOWY MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY IŁAWA (młodziczki, kadetki, juniorki)
(Szkoła Podstawowa klasy VIII, Szkoła Ponadpodstawowa klasy I-III)
wtorek, środa, godzina 15:30 – 17:30 piątek – godzina 16:00 – 18:00
Miejska Hala Sportowo – Widowiskowa w Iławie ul. Niepodległości 11 B

Trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – kontakt tel. 693 730 038

Dodatkowo informujemy że w związku z obecna sytuacją epidemiologiczną będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa zalecane przez Ministerstwo Sportu:

– ćwiczący zabierają na zajęcia swoją wodę do picia w przerwach w treningu.
– weryfikujemy liczbę osób korzystających z obiektu lub sprzętu,
– zapewniamy osobom korzystającym z obiektu lub sprzętu środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
– osoby korzystające z obiektu lub sprzętu są obowiązane do dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt,
– dezynfekujemy urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,
– zapewniamy piętnastominutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających lub w inny sposób ograniczamy kontakt między grupami korzystających,
– zalecane jest zachowywanie dystansu społecznego

ZDJĘCIA MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY FACEBOOK ZRYWU: https://www.facebook.com/zryw.volley