Przystępujące z wakatu do turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Juniorek siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka, po dwudniowej rywalizacji na boiskach w Ostródzie zajęły miejsce dziewiąte. Turniej półfinałowy rozgrywany systemem „brazylijskim” dla dwudziestu czterech najlepszych zespołów spośród województw: pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego, tym razem po wycofaniu się kilku zespołów ograniczony do dziewiętnastu zespołów.
Najlepsza para Zrywu Nikola i Ewelina (piąta para mistrzostw województwa juniorek) w sobotę 25 czerwca 2022 roku, rozegrała trzy mecze. W pierwszym meczu pokonały juniorki z Lublina 2:0 (24:22, 21:8), w kolejnym meczu uległy 0:2 (15:21, 15:21) siatkarkom plażowym z Warszawy, spadając na prawą stronę drabinki turniejowej. Jeszcze tego samego dnia w swoim ostatnim meczu, którego stawką był awans do kolejnej rundy, zdecydowanie pokonały zawodniczki z Gdańska 2:0 (21:10, 21:11), zostawiając sobie szansę w grze kolejnego dnia turnieju.
W niedzielę 26 czerwca w bardzo ekstremalnych warunkach atmosferycznych, uległy lepiej fizycznie przygotowanym zawodniczkom z Warszawy 0:2 (15:21, 10:21). Siatkarki plażowe MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka, wykorzystując swoją szansę wywalczyły miejsce dziewiąte w turnieju półfinałowym, najlepsze w tej kategorii wiekowej w swojej karierze sportowej.
Trener Mieczysław Pietroczuk – to bardzo dobry wynik tej młodej pary naszych siatkarek plażowych, szczególnie że do końca z wiarą trenowaliśmy licząc na udział w turnieju z wakatu. Dziewczęta walczyły dzielnie ale w końcu nie wytrzymały tego turnieju fizycznie, brakowało dynamiki w tym upale na piaszczystych boiskach plaży w Ostródzie. Teraz przed nami turnieje towarzyskie i treningi do kolejnego sezonu.
Tym razem pragnę w imieniu Klubu przekazać serdeczne podziękowania dla rodziców Eweliny Jarnickiej za pomoc w organizacji wyjazdów na zawody.

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk.