Tradycyjnie, już od kilku lat trenerzy, siatkarki i siatkarze MKS Zryw-Volley Iława uczestniczą jako organizatorzy i zawodnicy w Turnieju Siatkówki Plażowej Juniorek i Juniorów – Plaża Gotyku w Toruniu.
W tegorocznej edycji turnieju rozgrywanej w dniach 21-22 czerwca 2022 roku, pośród dwunastu zgłoszonych juniorskich par w każdej kategorii, Zryw zgłosił dwie pary dziewcząt i jedną chłopców.
Debiutujący w turnieju reprezentanci Zrywu, Kacper Augustyniak i Mikołaj Pielenc, po dwóch przegranych meczach zostali sklasyfikowani na miejscu 9-12, podobnie jak ich koleżanki klubowe Paulina Cichowska i Oliwia Bączek.
Dużo większe wymagania stawialiśmy dla naszego najlepszego duetu juniorskiego, Nikoli Sołobodowskiej i Eweliny Jarnickiej. Siatkarki plażowe MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Nikola i Ewelina bardzo dobrze rozpoczęły zawody od pewnego zwycięstwa 2:0 w pierwszej rundzie turnieju, rozgrywanego w trudnych warunkach atmosferycznych, w strugach padającego deszczu.
W kolejnym meczu uległy 0:2 siatkarkom plażowym z Rudy Śląskiej Grycman/Semeniuk, tym samym spadły na prawa stronę drabinki turniejowej. Kolejne mecze to pewne zwycięstwa pary Sołobodowska/Jarnicka nad swoimi koleżankami klubowymi Cichowska/Bączek 2:0 oraz nad zespołem gospodyń z Torunia Sieradzka/Preihs, również 2:0.
W meczu ćwierćfinałowym, który dawał zespołom szansę gry w finałowej „czwórce” turnieju siatkarki Zrywu po bardzo dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie meczu pokonały zawodniczki reprezentujące LTS Legionovia Legionowo Tomaszewska/Łabanowska 2:1.
Dobra gra naszego zespołu juniorek Sołobodowska/Jarnicka, zakończyła rywalizację pierwszego dnia turnieju, na boiskach X Liceum Ogólnokształcącego i boisku na Rynku Nowomiejskim w Toruniu.
W środę 22 czerwca 2022 roku wszystkie zespoły juniorek i juniorów, które awansowały do finałowej „czwórki” turnieju przeniosły się na boisko centralne, usytuowane na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, by rozpocząć rywalizację o medale.
Siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka w meczu półfinałowym turnieju ponownie zmierzyły się z zespołem z Rudy Śląskiej Kinga Grycman i Roksana Semeniuk. Nasze juniorki bardzo dzielnie walczyły w tym meczu, którego stawką był udział w finale turnieju, niestety uległy swoim przeciwniczkom 1:2, grając zdecydowanie lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Należy dodać że siatkarki reprezentujące Rudę Śląską zwyciężyły w meczu o pierwsze miejsce w turnieju. Naszym siatkarkom pozostała walka o trzecie miejsce w turnieju, w którym zmierzyły się z doświadczonym zespołem z Poznania Kurek/Dopierała. Wspaniała słoneczna pogoda, gra z poświeceniem obu zespołów, to wszystko co mogli oglądać kibice i sympatycy siatkówki plażowej w Toruniu. Mecz bardzo dramatyczny, stojący na wysokim poziomie, po wyrównanych końcówkach wygrały siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka 2:1, tym samym zdobywając trzecie miejsce w turnieju.
Trener Mieczysław Pietroczuk – zmęczeni, ale zadowoleni wracamy z zawodów, które tak naprawdę traktowaliśmy jako forma przygotowania do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek.
O tym że zostaliśmy zakwalifikowani z wakatu do półfinałów juniorek dowiedzieliśmy się tuż po zakończonym meczu o trzecie miejsce, więc radość i satysfakcja był tym bardziej ogromna. W trakcie trwania turnieju mieliśmy okazję nanieść korekty w naszej grze, poprawiając grę w obronie i skuteczność na zagrywce. Mam nadzieję że ten okres spędzony w tych dniach w pięknym Toruniu, tradycyjnie przyczyni się do sukcesu w kolejnych zawodach.

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk.
mietekpietroczuk@gmail.com

zdjęcia: Plaża Gotyku, archiwum Zrywu.