Opadł już kurz gorącego piasku w Starych Jabłonkach po Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski, my jednak jeszcze raz wracamy na magiczne piaszczyste boiska hotelu Anders.
Miejsce to magiczne dla Siatkówki Plażowej, wielokrotnie zwane domem rodzinnym tej dyscypliny sportu w Polsce.
Dla grupy wolontariatu MKS Zryw-Volley Iława, siatkarek siatkarzy i trenerów to kolejna okazja do pracy, pomagania najlepszym sportowcom w spełnianiu ich marzeń. Jesteśmy w tym miejscu od samego początku, od Mistrzostw Europy Kobiet i Mężczyzn U-23 w roku 2003, potem byliśmy aktywnymi świadkami kolejnych turniejów Pucharu Świata – World Tour oraz magicznych Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej w 2013 roku. Jako wolontariusze zawsze staraliśmy się podwyższać poziom wykonywania swoich obowiązków, przyświecał nam również sportowy cel – „ może to kiedyś ktoś z was będzie reprezentować Polskę podczas zawodów w Starych Jabłonkach”.
To życzenie sprawdziło się wielokrotnie, pierwszą zawodniczką Zrywu, która dostąpił tego zaszczytu była Paulina Eska (Sobolewska), która w parze z Aleksandrą Filip zagrała w eliminacjach Swatch FIVB Beach Volley World Tour Mazury Open Stare Jabłonki 2008. Jednak naszym najlepszym reprezentantem Zrywu, który rozpoczynał karierę od pracy na boiskach hotelu Anders w Starych Jabłonkach reprezentując Polskę jest Maciej Rudol. Maciej Rudol w Parze z Maciejem Kosiakiem w swoim debiucie wystąpił w Swatch FIVB World Tour Mazury Grand Slam 2014.
Trener Mieczysław Pietroczuk – od początku udziału w wolontariacie zawodniczek i zawodników Zrywu, wpajamy jak ważne jest pomaganie innym sportowcom spełniać swoje zawodowe marzenia. Nasi sportowcy – wolontariusze pracując na boiskach wielokrotnie utożsamiają się z najlepszymi zawodnikami, którzy rywalizując na boisku, stają się ich idolami i wzorcami w późniejszej pracy na treningach w Zrywie. Praca wolontariatu, jako obsługa boisk, to tak na pozór łatwa praca. Jednak wykonując swoje obowiązki bardzo solidnie, sumiennie i z pasją, wykonujemy przez te kilka dni kawał ciężkiej dobrej roboty. Taki cel stawiamy co roku kolejnym pracującym ekipom wolontariuszy i kolejnym już pokoleniom, bo od początku tej przygody minęło dwadzieścia lat.

SZKOLENIE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

UWAGA: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk mietekpietroczuk@gmail.com

zdjęcia: Archiwum Zrywu, Kamil Pastusiak Agencja Fotografii Sportowej KamPas Sport, Krzysztof Roznowski, Edyta Szydłowska.