Po raz pierwszy w historii Siatkówki Plażowej odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of Moving. Po eliminacjach wojewódzkich, zaszczytu udziału w tej imprezie sportowej rozgrywanej w Kołobrzegu w dniach 26-28 czerwca 2023 roku, dostąpiły cztery pary dziewcząt MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława. W kategorii U-13 Wśród dwudziestu dziewięciu rywalizujących zespołach, najlepiej spisały się Oliwia Słowik i Martyna Drozdowska zajmując dziewiąte miejsce. Pozostałe dwa zespoły występujące w tej kategorii Gabriela Jakubowska i Sandra Ohakam oraz Dominika Krawaczyńska i Julia Jakubowska zajęły miejsca piętnaste. W kategorii U-12 młode siatkarki Zrywu Sandra Dolecka i Dorota Sławińska zajęły miejsce dwudzieste piąte wśród trzydziestu trzech rywalizujących zespołach.
Dla naszych młodych zawodniczek były to pierwsze zawody tej rangi w Siatkówce Plażowej, zebrane doświadczenie przyniesie wymierne rezultaty w przyszłości.
Trenerzy Zrywu Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – mamy nadzieje że nasze młodziutkie siatkarki przeżyły fajną przygodę i zmotywowane zwycięstwami i porażkami z jeszcze większym zaangażowaniem przystąpią do trenowania i rywalizacji w najbliższym czasie. Dla nas trenerów był to cenny czas na obserwacje zachowań naszych siatkarek podczas kilkudniowego pobytu, poznawanie się i integracji nowego zespołu stojącego na początku swojej siatkarskiej drogi.
Wynik sportowy był w tym momencie sprawą drugoplanową, mamy świadomość i wiedzę że w tworzeniu zespołu od wyniku ważniejsza jest atmosfera pracy, współpracy i zdobywania stopniowo nowych doświadczeń sportowych.
Teraz przed naszymi siatkarkami udział w Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej oraz w trzech turniejach Siatkówki Plażowej z cyklu Lato z Beach Volley 2023 rozgrywanych w Iławie.

SZKOLENIE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

UWAGA: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk mietekpietroczuk@gmail.com
zdjęcia: Archiwum Zrywu