Wolontariusze Zrywu pomaganie innym sportowcom mają w siatkarskich genach. Inspirowani pomysłem swoich trenerów od kilkunastu lat uprawiając siatkówkę starają się bardzo aktywnie łączyć zdobywanie umiejętności na boisku z bezinteresowną pomocą innym sportowcom.
Obecnie już drugi sezon pomagają w organizacji i obsłudze meczów PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn. Jako gospodarz meczów rozgrywanych w Iławie, podają piłki, wycierają mokre plamy potu zagrażające siatkarzom kontuzją oraz wykonują wiele innych czynności niewidocznych w trakcie oraz po meczu, ale istotnych w tworzeniu siatkarskiego widowiska.
Początkiem udziału w siatkarskim wolontariacie siatkarek, siatkarzy i trenerów MKS Zryw-Volley Iława był udział w obsłudze Mistrzostw Europy w Siatkówce Plażowej U-23 w Starych Jabłonkach w 2003 roku. Wzorowa praca wolontariuszy iławskiego Zrywu oraz ich przyjaciół dała efekt kilkunastoletniej współpracy z organizatorami World Tour w Starych Jabłonkach, Olsztynie i Warszawie. Prawie równocześnie wolontariusze Zrywu podjęli pracę podczas organizowanego w Olsztynie i Iławie II Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w 2004 roku. Aż do roku 2007 pomagaliśmy bezinteresownie w zmaganiach najlepszych reprezentacji, zapraszanych przez Fundacje Huberta Jerzego Wagnera do rywalizacji z siatkarską reprezentacją Polski.

Trenerzy Zrywu Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – w dniu dzisiejszym pomagamy w kolejnym meczu PlusLigi, tym razem w rywalizacji Indykpolu AZS Olsztyn z LUK Lublin. Już od kilku dni wśród siatkarek MKS Zryw-Volley Iława trwa sportowa rywalizacja o pomaganie na „szmatkach–fizjo” i „piłkach”. Pozostali w liczbie ok 30 osób pracując poza boiskiem będą jak zawsze bezinteresownie w zielonych koszulkach pomagać w tworzeniu sportowego widowiska.
Tak naszym zdaniem tworzymy wychowawcze aspekty uprawiania sportu. Zapraszamy do Zrywu, zapraszamy na mecz.

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

UWAGA !!! TRWA NABÓR SIATKARSKI
SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM ZAJĘĆ TRENINGOWYCH Z PIŁKI SIATKOWEJ MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA. ZAJĘCIA W GRUPACH:

1.SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – Szkoła podstawowa klasy V-VI
w każdy wtorek i środę od godziny 16:00 do 17:30
2.KADRA MŁODZICZKA, MŁODZIK – Szkoła podstawowa klasy VII-VIII oraz KADRA LIGOWA – Szkoła ponadpodstawowa klasy I w każdy wtorek, środę i piątek od godziny 16:00 do 18:00.
Zajęcia wszystkich grup szkoleniowych odbywają się w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie ul. Niepodległości 11 B, w sprawie zapisów prosimy o kontakt z trenerami: Mieczysław 601 309 697, Małgorzata 693 730 038.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk.
mietekpietroczuk@gmail.com

zdjęcia: Artur Kijewski, Archiwum Zrywu