Jako ostatni do rozgrywek o mistrzostwo województwa w Siatkówce Plażowej przystąpili młodzicy MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława. W sobotę 18 czerwca 2022 roku na boiskach plażowych w Ostródzie-Kajkowie do swojego występu przystąpili najmłodsi zawodnicy Zrywu Maksymilian Milas i Bartosz Jarnicki. Młodzicy Zrywu po dwóch wygranych meczach i dwóch porażkach zajęli miejsce ósme w stawce jedenastu zgłoszonych zespołów do mistrzostw.
Tydzień wcześniej, w czwartek 9 czerwca 2022 roku swój debiutancki występ w mistrzostwach województwa kadetów zaliczyli reprezentanci Zrywu Mikołaj Pielenc i Konrad Rząca. Nasi młodzi reprezentanci po dwóch przegranych meczach zajęli miejsce dziewiąte w stawce piętnastu uczestniczących w zawodach zespołów.
Grupa szkoleniowa, która miała liczyć się w zmaganiach beach volleya na arenie województwa to kadetki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława.
Do mistrzostw województwa w tej kategorii, która w przeszłości dostarczała przez reprezentantów Zrywu wiele medali, przystąpiły dwie pary młodych zawodniczek.
Jako pierwsze na boiskach miejskiej plaży w Ostródzie-Kajkowie pojawiły się Maja Pomoryn i Wiktoria Saczuk. Nasze kadetki po jednym wygranym meczu i dwóch przegranych, zajęły miejsce trzynaste w stawce dwudziestu trzech zespołów.
Drużyna plażowa Zrywu, która dzięki punktom rankingowym z poprzedniego sezonu, przystąpiła rozstawiona do mistrzostw z numerem sześć to Paulina Cichowska i Natalia Lewko. Po udanym meczu inauguracyjnym, zakończonym pewną wygraną z siatkarkami z Olsztyna, nasze zawodniczki nie poszły za ciosem i doznając porażki w kolejnych meczach z siatkarkami plażowym z Olsztyna i Elbląga, zostały sklasyfikowane na miejscu dziewiątym.
Trener Mieczysław Pietroczuk – jesteśmy wciąż na siatkarskim dorobku, dochodzą nowe zawodniczki i zawodnicy i wciąż musimy zaliczyć debiutanckie „frycowe”. Brakuje determinacji i podejścia z pasją do swoich obowiązków sportowych naszych siatkarek i siatkarzy. Brak systematycznego udziału w treningach nie pozwala nam osiągać wyników na miarę naszych aspiracji. Sport a siatkówka szczególnie nie znosi nonszalancji, braku wyszkolenia taktyczno–technicznego, motorycznego na wysokim poziomie. Determinacja i całkowite poświęcenie oraz praca z pasją trenerów, to niestety za mało bez tego samego ze strony zawodników.
Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować za pomoc w udziale naszych zespołów w mistrzostwach województwa naszemu stałemu i niezawodnemu partnerowi – Firmie Przewozowej Kris-Bus – Krzysztof Łyziński za wygodne i bezpieczne podróże na zawody i powroty.

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk.
mietekpietroczuk@gmail.com