Praca siatkarek, siatkarzy i trenerów Zrywu jako wolontariusze, pomagający sportowcom podczas turniejów Siatkówki Plażowej w Starych Jabłonkach w latach 2003 – 2014 , w Olsztynie w 2015 i 2016 oraz w Warszawie w 2018 i 2019 roku to już historia.
W tym roku przed naszymi sportowcami – wolontariuszami kolejne wyzwanie, tym razem pomagamy siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn oraz ich przeciwnikom podczas zmagań Plus Ligi, występującym przed iławska publicznością.
Wolontariusze MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława w liczbie trzydziestu dwóch osób dbają o podawanie piłek podczas meczu oraz wycieranie mokrych plam, zapobiegając kontuzjom zawodników. Starsza grupa dba o prawidłową obsługę biura zawodów, strefy kibica oraz organizację konkursów dla publiczności.
Cała grupa została wyposażona w koszulki i dresy w barwach gospodarzy Indykpolu AZS Olsztyn.
Nasi wolontariusze nie tylko pomagają ale też bardzo czujnie podglądają poczynania najlepszych siatkarzy występujących w Plus Lidze, szukając inspiracji do podnoszenia swoich umiejętności siatkarskich.
Miejmy nadzieję że podobnie jak z takiej przygody w Starych Jabłonkach skorzystał wychowanek Zrywu Maciek Rudol, który pracując jako wolontariusz później reprezentował Polskę jako zawodnik, zdobywając medale Mistrzostw Europy, Świata oraz World Tour.
Na czele grupy wolontariatu Zrywu jak zawsze czuwają niezawodni trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk.