2020 pierwszy treningOd 4 maja 2020 roku zostały udostępnione sportowe obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym i decyzją Premiera RP i Ministra Sportu przedstawiono plan nowej sportowej rzeczywistości w czasie trwania pandemii.
Należy jednak pamiętać, że tak jak na co dzień, także w sporcie obowiązują zasady bezpieczeństwa, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie uczestniczących w zajęciach sportowców i trenerów.
Na ten apel natychmiast zareagowały siatkarki i trenerzy MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, przystępując do treningów siatkówki plażowej na dwóch boiskach Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie w popularnym ”Mechaniku”.
Korzystając z infrastruktury o charakterze otwartym, zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Sportu obowiązują zasady bezpieczeństwa, które siatkarki i trenerzy Zrywu ściśle przestrzegają.
Zasady bezpieczeństwa to: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), ograniczona liczba osób (sześć zawodniczek plus trener na jednym boisku),
weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń́ po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.
Trener Mieczysław Pietroczuk – dokładnie pięćdziesiąt trzy dni minęły od ostatniego treningu naszych siatkarek. Takiego długiego rozbratu z uprawianiem naszej ukochanej siatkówki nie przeżyliśmy nigdy wcześniej. Dlatego gdy nastąpiła szansa na rozpoczęcie zajęć, byliśmy wszyscy pozytywnie zmotywowani i z wielkim zapałem przystąpiliśmy do treningów. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zalecanych przez Ministerstwo Sportu. Ze względów organizacyjnych do zajęć mogły przystąpić tylko nasze zawodniczki pierwszego zespołu, duża grupa naborowa dziewcząt i chłopców szkółki piłki siatkowej Zrywu musi jeszcze poczekać na otwarcie obiektów sportowych zamkniętych (hali sportowej).
Pierwszego dnia trening siatkówki plażowej byliśmy zmuszeni poprzedzić sprzątaniem boisk plażowych, we wcześniejszych latach robiliśmy to pod koniec marca, tym razem nie było to fizycznie możliwe. Cieszy nas duży zapał do pracy naszych zawodniczek, podzielonych na dwie grupy po sześć osób, trenujących na dwóch boiskach do siatkówki plażowej. Ciężko pracując mamy nadzieję że również uda się przystąpić do zawodów wojewódzkich i centralnych w nowym, jakże specyficznym sezonie 2020. Dziewczęta pracują od poniedziałku do soboty, nadrabiając zaległości treningowe głównie techniczne i taktyczne bo motoryka jest na przyzwoitym poziomie. Widać jest gołym okiem że okres pandemii wirusem nasze zawodniczki poświęciły na trening indywidualny motoryki, zalecany przez nas w chwili rozpoczęcia przerwy od treningów. Teraz tylko liczymy na dobrą pogodę, bo w przypadku znacznego pogorszenia aury pogodowej, robimy przerwę w zajęciach, gdyż przez tak długie przebywanie w domowej kwarantannie nasze organizmy są mniej odporne. Dbałość o zdrowie jest najważniejsza i jestem przekonany że nie stanie nam na przeszkodzie do kontynuowania przygotowań i przygody z siatkówką. Na koniec pragnę podziękować Pani Dyrektor Szkoły Izabeli Klonowskiej i Pani Kierownik Katarzynie Kuptel za pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby o możliwość korzystania z boisk do siatkówki plażowej w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Click here to add your own text