W sobotę 13 maja 2023 roku siatkarki MKS Kris-Bus Zryw Volley Iława inspiruje …do Siatkówki uczestniczyły w Szóstym Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder Joy of moving „czwórki”. Nasze najmłodsze siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława I wśród trzynastu zgłoszonych do turnieju zespołów zajęły drugie miejsce, przegrywając jedynie w finale z mistrzem województwa, zespołem KS Kurianvolley Olsztyn I, natomiast drugi zespół Zrywu po dwóch przegranych meczach zajął miejsce w przedziale 9-13.
Siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława I zapewniły sobie udział w Turnieju Finałowym Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Dziewcząt „czwórki” i w gronie najlepszych sześciu zespołów powalczą o awans do Turnieju Ogólnopolskiego, na który awansuje tylko zwycięzca turnieju.
Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa rozegrany zostanie w Kętrzynie 27 maja 2023 roku.
Trenerzy Zrywu Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – w ostatnim turnieju eliminacyjnym zabrakło zespołów z czołówki rozgrywek, dlatego nie mieliśmy możliwości konfrontacji z drużynami z którymi przyjdzie nam mierzyć się w walce w wojewódzkim turnieju finałowym. W meczu o pierwsze miejsce w turnieju rozgrywanym w Elblągu, też liczyliśmy na lepszą grę naszych siatkarek z mistrzem KS Kurianvolley Olsztyn I osłabionym brakiem swojej liderki. Szkoda tej przegranej, pomimo wysokiego prowadzenia w pierwszym secie oraz wyrównanej grze w drugiej odsłonie meczu, to dziewczęta z Olsztyna cieszyły się ze zwycięstwa.
Wciąż mamy problemy w koncentracji w trakcie gry, błędy które pojawiają się w końcówkach setów powodują że tracimy seryjnie punkty i tracimy ciężko wypracowaną przewagę. Musimy teraz na treningach mocno nad tymi elementami popracować, głównie skutecznie zagrywając i rozwiązując akcje w kontrataku. Mamy nadzieję że bez większych przeszkód popracujemy przez najbliższe dwa tygodnie, analizując problemy w grze i mozolną pracą treningową doprowadzimy do poprawy tych kluczowych elementów gry.
Jednego jesteśmy pewni, nie będąc w roli faworyta – wraz z dziewczętami powalczymy ambitnie o zwycięstwo i miejsce premiowane awansem do Turnieju Finałowego Minisiatkówki Kinder Joy of moving „czwórki” dziewcząt.

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława I – w składzie: Julia Jakubowska – kapitan zespołu, Gabriela Jakubowska, Sandra Ohakam, Oliwia Słowik, Martyna Drozdowska i Dorota Sławińska.
Trener Mieczysław Pietroczuk.
MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława II – w składzie: Dominika Krawaczyńska – kapitan zespołu, Dominika Gross, Sandra Dolecka, Oliwia Eska.
Trener Małgorzata Pietroczuk.

WYNIKI VI TURNIEJU ELIMINACYJNEGO KINDER+SPORT „CZWÓRKI DZIEWCZĄT”:

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława I
Eliminacje grupowe:
vs UKS Olimp Bartoszyce II 2:0 /15:6, 15:11
vs KS Kurianvolley Olsztyn II 2:0 /15:9, 15:3/
1/4 finału
vs UKS Olimp Bartoszyce I 2:0 /15:11, 15:4/
1/2 finału
vs UKS Olimp Bartoszyce II 2:0 /15:8, 15:3/
o miejsce I:
vs KS Kurianvolley Olsztyn I 0:2 /14:16, 12:15/

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława II
Eliminacje grupowe:
vs UKS Chemik SMS Olsztyn I 1:2 /14:16, 15:13, 8:11/
vs KS Kurianvolley Olsztyn I 0:2 /8:15, 8:15/

KLASYFIKACJA PO SZEŚCIU TURNIEJACH ELIMINACYJNYCH
(grupa finałowa mistrzostw):

1.KS Kurianvolley Olsztyn I – 60 pkt

2.UKS Czwórka Giżycko I – 57 pkt
3.MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława I – 53 pkt
4.Bad Max Kętrzyn I – 49 pkt
5.UMKS Mikro Ełk I – 42 pkt
6.UKS Maratończyk Ełk I – 40 pkt
6.SMS Ostróda I – 40 pkt

TURNIEJ FINAŁOWY – 27 maja 2023 roku Kętrzyn:

GR. A:
– UKS Czwórka Giżycko I
– UMKS Mikro Ełk I
– UKS Maratończyk Ełk I

GR. B:
– MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława I
– Bad Max Kętrzyn I
– SMS Ostróda I

SZKOLENIE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

UWAGA: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk mietekpietroczuk@gmail.com
zdjęcia: Archiwum Zrywu