Biało-czerwoni zmierzyli się dziś z plażowym duetem z Niemiec – Clemensem Wicklerem i Nilsem Ehlersem. Było to bardzo dramatyczne spotkanie. W obu rozegranych setach doszło do wyrównanych końcówek, ale w obu lepsi okazali się Polacy i to oni zagrają dalej w plażowych mistrzostwach świata meldując się w najlepszej dziesiątce.
Polska para Maciej Rudol i Piotr Kantor rozpoczęła mecz z niemiecką parą od prowadzenia 2:0. W kolejnych akcjach, tego niezwykle zaciętego meczu, rywale przechylili szalę na swoją stronę i wyszli na prowadzenie. Maciej i Piotr nie dawali za wygraną, grając skutecznie w dalszej części pierwszego seta. Końcówka pierwszej partii należała do grających skutecznie zagrywką Rudola i Kantora, którzy zachowując spokój wygrali 21:19.
W drugim secie od samego początku trwała zacięta walka po obu stronach siatki. Zarówno Rudol i Kantor jak i para naszych zachodnich sąsiadów, szukali okazji do zbudowania przewagi. W końcówce tego seta i meczu o zwycięstwie biało – czerwonych zadecydowała pełna poświęcenia i determinacji gra w obronie naszych zawodników. Po raz kolejny chłodna głowa przyczyniła się do wygrania seta 21:19 i całego meczu 2:0.

Kantor/Rudol POL – Ehlers/Wickler GER 2:0
(21:19, 21:19)

Trener Mieczysław Pietroczuk – bardzo nas cieszy zwycięstwo Maćka Rudola i awans do najlepszej dziesiątki Mistrzostw Świata, siatkarza bliskiego naszym Zrywowym oraz iławskim sercom. Oczywiście z całym sercem jesteśmy z jego partnerem Piotrem Kantorem bo stanowią doskonały team.
Mam nadzieję że dzisiejsza data będzie dla nich stanowiła dobry znak, bo przypomnę że właśnie 15 czerwca 2014 roku w Mysłowicach polski duet Maciej Rudol i Maciej Kosiak zdobyli złote medale Mistrzostw Świata U-23.

Jutro walce o ćwierćfinał Polacy zagrają z Amerykanami Schalkiem i Brunnerem, którzy wyeliminowali Austriaków Ermacora/Pristauz 2:1.

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk.
mietekpietroczuk@gmail.com

Zdjęcie: FIVB