A Free Template From Joomlashack

Szukaj

Kalendarz wydarzeń

<<  Mar 2010  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  3  4  5  6  7
  81011121314
151718192021
222425262728
293031    

Najbliższe wydarzenia

Sponsor Główny

Dutar

www.dutar.pl

Portale Siatkarskie

PZPS

Strefa Siatkówki

Reprezentacja

 Plus Liga

Plus Liga Kobiet

FIVB

CEV

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Reklama
zryw-volley.com AWANS MŁODZICZEK - PRZEGRANY TIE-BREAK ZE SPARTĄ W IŁAWIE
AWANS MŁODZICZEK - PRZEGRANY TIE-BREAK ZE SPARTĄ W IŁAWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mieczysław Pietroczuk   
Niedziela, 24 Styczeń 2010 11:41

W sobotę 23 stycznia 2010r. młodziczki MKS DUTAR ZRYW-VOLLEY Iława, w Hali Sportowo - Widowiskowej w Iławie rozegrały rewanżowy mecz barażowy z SPS SPARTA Braniewo o awans do Finału Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Po środowym zwycięstwie w Braniewie 3:0, do awansu naszym siatkarkom potrzebny był jeden wygrany set w meczu rewanżowym. Po dramatycznym, pięciosetowym pojedynku nasze najmłodsze siatkarki uległy zespołowi z Braniewa 2:3 w setach 20:25, 25:22, 23:25, 25:13, 13:15. Pomiomo porażki zespół młodziczek MKS DUTAR ZRYW-VOLLEY Iława awansował do Rundy Finałowej Ligi Wojewódzkiej.

Początek pierwszego seta nie wskazywał że ten mecz wzbudzi tyle emocji, nasze siatkarki grając spokojnie, mądrze i konsekwentnie kontrolowały przebieg gry do stanu 13:7. Nagle nasze siatkarki zaczęły popełniać proste błędy, doprowadzając do wyrównanej gry i po chwili to zespół z Braniewa dyktował warunki gry, wygrywając seta 25:20. Naszym siatkarkom pozostały już tylko dwa sety na zwycięstwo i upragniony awans. Kilka zmian w zespole oraz wskazówki udzielone poszczególnym zawodniczkom spowodowały że pomimo wyrównanej gry na boisku pewniej grały siatkarki Zrywu i to one w końcówce drugiego seta grając dokładnie doprowadziły do zwycięstwa 25:22. Już w tym momencie wiadomym było że siatkarki MKS DUTAR ZRYW-VOLLEY Iława awansowały do dalszej rundy. Kolejne sety to bardzo wyrównana gra obu zespołów, lecz mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczek starszych i bardziej doświadczonych z Braniewa.

MŁODZICZKI MKS DUTAR ZRYW-VOLLEY IŁAWA wystąpiły w składzie:

Monika Pietroczuk - kapitan zespołu, Adrianna Krukowska, Marta Pietroczuk, Anna Górzyńska, Aleksandra Grysz, Laura Nowotnik ,Aleksandra Witkowska - libero oraz Marta Kaszlewicz,Iwona Kulińska, Monika Kulwicka, Dominika Wyszyńska, Karolina Olejnik.

W kolejnym etapie ligi nasze młodziczki rozegrają trzy turnieje finałowe, w których obok siatkarek z Iławy wystapią zawodniczki MKS TRUSO Elbląg i KS Bartoszyce. Stawką tych turniejów będzie zajęcie pierwszego miejsca w województwie, dające udział bezpośredni w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek, natomiast drugi i trzeci zespół ligi rozegra Turnieje 1/8 Finału Mistrzostw Polski jako eliminacje do ćwierćfinału.