XXV ŚWIĄTECZNA GALA SIATKÓWKI ZRYWU 2018 TO JUŻ HISTORIA !!!

W niedzielę 23 grudnia 2018 roku hala sportowa „Mechanik” Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie już po raz dwudziesty piąty była miejscem szczególnego spotkania sportowców i sympatyków Międzyszkolnego Klubu Sportowego Zryw-Volley Iława. 
 
To już tradycyjnie szczególne sportowe spotkanie gospodarzy czyli trenerów Zrywu Małgorzaty, Marzeny i Mieczysława Pietroczuk, siatkarek  oraz gości czyli wychowanków naszego klubu, rodziców i sympatyków klubu w którym dbamy o tradycje rodzinnych świąt.
Tradycyjnie to sportowe święto rozpoczęli najmłodsi adepci siatkówki Zrywu, którzy na ostatnim treningu przed Świętami Bożego Narodzenia rozegrali turniej „singli” przy rytmach świątecznej muzyki i w atmosferze wspaniałej zabawy.
W niedzielę świąteczne zmagania dorosłej grupy siatkarskiej rozpoczęły dziewczęta, zawodniczki Zrywu, które jako gospodynie rozegrał mecz z wychowankami naszego klubu. Był to tradycyjnie trzysetowy pojedynek w którym można było podziwiać umiejętności naszych zawodniczek oraz ich starszych koleżanek, które zapisały się złotymi zgłoskami i w historii Zrywu. Mecz obfitował w serię ciekawych, stojących na wysokim poziomie sportowym akcji oraz dzięki pomysłowości zawodniczek i trenerów nie zabrakło zabawnych sytuacji na boisku. Oczywiście wynik tego meczu tradycyjnie nie miał wielkiego znaczenia ale dla kronikarskiej informacji należy dodać że zwycięsko to spotkanie zakończył zespół wychowanek Zrywu.
Po meczu odbyła się uroczystość pożegnania zawodniczki Zrywu Zuzanny Świętochowskiej która meczem ligowym przed tygodniem zakończyła młodzieżową karierę jako juniorka. Koleżanki klubowe Zuzy i trenerzy podziękowali jej za wiele lat reprezentowania barw naszego klubu wraz z życzeniami powodzenia w dorosłe siatkówce.
Po meczu odbyła się tradycyjna chwila na pamiątkowe zdjęcie uczestników Świątecznej Gali Zrywu z udziałem przybyłych na tę uroczystość mediów.
Kolejnym elementem Gali był mecz siatkówki mężczyzn, w którym iławskiej widowni zaprezentowali się wychowankowie Zrywu tym razem podzieleni na gospodarzy czyli „Młodych”, którzy podejmowali gości czyli „Starszych” wychowanków naszego klubu. Mecz podobnie jak w przypadku kobiet obfitował wieloma sportowymi, stojącymi na wysokim poziomie akcjami i oczywiście nie zabrakło zagrań z dużą doza poczucia humoru. Podobnie jak w przypadki kobiet do kronik należy odnotować że zwyciężył zespół starszych wychowanków Zrywu.
Na koniec święta siatkarskiego odbył się tradycyjny turniej „dwójek” Złoty Sęk, do którego zgłosiło się osiem par wychowanków Zrywu. Również w tym turnieju zabawa połączona z siatkarskimi umiejętnościami górowała podczas zmagań i po sportowej rywalizacji, dodajmy że zwyciężył zespół Krzysztof i Piotr Rząca pokonując w finale ubiegłorocznych zwycięzców Romana Rólkiewicza i Szymona Wilemskiego.
Podczas spotkania siatkarskiej braci Zrywu było wiele okazji do wspomnień oraz do rozmów z gośćmi którzy tradycyjnie przybyli na to spotkanie. Jak zawsze niezawodny Maciej Rudol opowiadał o planach przed sezonem reprezentacyjnym Siatkówki Plażowej oraz była okazja do spotkania z naszymi wychowankami Sylwią Pilarek i Przemysławem Stępniem którzy już od pół roku są małżeństwem. Przemek od tego sezonu jest zawodnikiem Zaksy Kędzierzyn Koźle i opowiadał o ciężkiej ale zaszczytnej współpracy z utytułowanymi kolegami z drużyny i trenerem Andreą Gardinim.
Oczywiście ten wieczór należał do naszych wychowanków, którzy spotykali się już poza sportową rywalizacją, bo przecież to taka czasami jedyna okazja dla nich do spotkania „gdy jak ptaki wracają do gniazd”.
Trenerzy Marzena, Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom XXV Świątecznej Gali Siatkówki Zrywu za przybycie i spotkanie wraz z życzeniami Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2019 Roku.
 
XXV ŚWIATECZNA GALA SIATKÓWKI ZRYWU 2018 – WYNIKI
 
W turnieju Minisiatkówki „single” udział brali następujący młodzi siatkarze Zrywu:
 
SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ:
Borszewski Kacper, Glock Julia, Groszek Fabian, Jedowski Jakub, Kwiatkowska Alicja, Pawlik Luiza, Tomanek Michalina, Weber Justyna
 
KADRA ZRYWU „B”:
Chaber Julia, Górska Aleksandra, Falińska Magdalena, Michalewska Amelia, Olszewska Julia, Raduszewska Natalia, Rząca Konrad, Tworzowska Natalia
 
MŁODZICZKI ZRYWU:
Baczek Oliwia, Cichowska Paulina, Jarnicka Ewelina, Lewko Natalia, Pomoryn Maja, Sołobodowska Nikola.
 
MECZ PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET:
MKS Zryw-Volley Iława : Wychowankowie Zrywu 1:2 /24:26, 18:25, 25:18/
 
MKS Zryw-Volley Iława w składzie: Agata RUDOL - kapitan zespołu,  Zuzanna IWANKOWSKA, Wiktoria BORSZEWSKA, Karolina WAJC, Zuzanna ŚWIĘTOCHOWSKA, Dominika ZAPADKA, Agata KOWALSKA – libero 1,  Paula ZIĘBA – libero 2 oraz, Julia JANUSZEWSKA, Ewelina JARNICKA, Hanna WIATROWSKA, Natalia LEWKO, Oliwia BĄCZEK, Maria TASARZ
TRENER: Małgorzata Pietroczuk.
 
Wychowankowie MKS Zryw-Volley Iława w składzie: Marta ŻMUDZIŃSKA - kapitan zespołu,  Monika PIETROCZUK, Kamila SITNIK, Anna GRAJEWSKA, Iwona KULIŃSKA, Laura NOWOTNIK, Marta PIETROCZUK – libero 
TRENER: Marzena Pietroczuk.
 
MECZ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN:
Wychowankowie Zrywu „Młodzi” : Wychowankowie Zrywu „Starzy” 1:2 /20:25, 25:20, 23:25/
 
Wychowankowie Zrywu „Młodzi” w składzie: Łukasz KARPIŃSKI - kapitan zespołu,  Robert RÓLKIEWICZ, Szymon WILEMSKI, Roman RÓLKIEWICZ, Bartosz BURNY, Radosław RÓLKIEWICZ, Dariusz GONDEK – libero oraz Dawid WIŚNIEWSKI, Aleks CICHOCKI
TRENER: Marzena Pietroczuk.
 
Wychowankowie Zrywu „Starzy” w składzie: Damian URBAŃSKI - kapitan zespołu,  Krzysztof RZACA, Piotr RZĄCA, Mateusz DUDULSKI, Patryk FAFIŃSKI, Michał JANUSZEWSKI, Marcin MISZTAL, Marek PILAREK, Łukasz BŁASZCZYK 
TRENER: Maciej Rudol.
Mecze Piłki Siatkowej sędziował Michał Tambor.
 
TURNIEJ MINISIAKÓWKI „ZŁOTY SĘK”:
1.Krzysztof RZACA, Piotr RZĄCA
2.Roman RÓLKIEWICZ, Szymon WILEMSKI
oraz zespoły:
Robert RÓLKIEWICZ, Aleks CICHOCKI
Łukasz KARPIŃSKI, Bartosz BURNY
Marcin MISZTAL, Marek PILAREK
Damian URBAŃSKI, Michał JANUSZEWSKI
Mateusz DUDULSKI, Łukasz BŁASZCZYK
Dariusz GONDEK, Radosław RÓLKIEWICZ