PRZEGRANA SIATKARSKA BITWA KADETEK Z ABSOLWENTEM W OLSZTYNIE !!!

W sobotę 10 listopada 2018 roku w Olsztynie siatkarki MKS Zryw-Volley Iława walczyły w meczu rewanżowym Ligi Wojewódzkiej Kadetek z UKS Absolwent Sport Club Olsztyn. Po bardzo zaciętym, stojącym na wysokim poziomie sportowym meczu kadetki Zrywu uległy gospodyniom z Olsztyna 2:3 i bardzo skomplikowały sobie awans do drugiej rundy rozgrywek w grupie walczącej o mistrzostwo ligi wojewódzkiej.

Po przegranym pierwszym secie 26:28 siatkarki z Iławy w kolejnych dwóch partiach dominowały na boisku i wygrały kolejno sety 25:22 i 25:16. Czwarta partia meczu to zacięta gra z dramatyczną końcówką, pomimo dwóch piłek „meczowych” dla Zrywu do wyrównania w meczu doprowadziły gospodynie zwyciężając w tym secie 29:27.
Piąty set to popisowa gra gospodyń z Olsztyna, które szybko objęły wysokie prowadzenie i wygrywając seta 15:9 zwyciężyły w całym meczu 3:2.
Trener Mieczysław Pietroczuk – bardzo szkoda przegranego meczu i szansy na wygranie tego meczu nawet bez straty seta, co znacznie przybliżyło by nas do awansy do kolejnej rundy rozgrywek ligowych, nawet z pierwszego miejsca w grupie. Niestety zabrakło umiejętności, sił w ważnych momentach oraz tego jedynego elementu gry, którego nie da się wytrenować czyli szczęścia w decydujących momentach. Rzadko czepiam się decyzji sędziowskich, ale w tym meczu ewidentnie para sędziowska z Olsztyna moim zdaniem miała duży wpływ na wynik, zwłaszcza w czwartym secie przy piłkach meczowych dla naszego zespołu ewidentnie nie spostrzegli błędów naszych przeciwniczek.
Nasze dziewczęta dzielnie walczyły i tak jak zakładaliśmy przed meczem zostawiły „zdrowie” na boisku i po raz kolejny nie mogę mieć do ich gry pretensji. Brakuje w naszym zespole zdecydowanej liderki, która zwłaszcza w ataku brała by ciężar gry na siebie. Cóż pozostaje nam dalej ciężko pracować i wygrać ostatni mecz pierwszej fazy rozgrywek przed własna publicznością z Wilczkiem Wilkowo i z pokorą oraz nadzieją czekać na wynik ostatniego meczu naszych przeciwniczek w walce o awans.
Najbliższy mecz kadetek MKS Zryw-Volley Iława vs LUKS Wilczek Wilkowo sobota 17 listopada 2018 roku od godziny 11:00 w hali sportowej „Mechanik” Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn : MKS Zryw-Volley Iława 3:2 /28:26, 22:25,17:25, 29:27,15:9/

KADETKI MKS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: - Zuzanna IWANKOWSKA kapitan zespołu,  Agata RUDOL, Wiktoria BORSZEWSKA, Nikola SOŁOBODOWSKA, Julia JANUSZEWSKA, Dominika ZAPADKA, Paula ZIĘBA - libero oraz, Joanna DĄBROWSKA, Paulina KREJA, Maria TASARZ, Ewelina JARNICKA, Natalia LEWKO.
TRENERZY: Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk.

TABELA „D”:
1.UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 5 10 15:7
2.MOSiR Giżycko 5 8 11:7
3.MKS Zryw-Volley Iława 5 7 11:9
4.UKS Wilczek Wilkowo 5 3 1:15

Wyniki poszczególnych meczów we wszystkich kategoriach ligowych oraz tabele można śledzić na: http://system.wmzps.org/

UWAGA !!! JESIENNY NABÓR SIATKARSKI:
MKS Zryw-Volley Iława ogłasza nabór. Trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Oto szczegóły grup szkoleniowych.

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
- uczniowie szkół podstawowych (klasy IV–VII);
- zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:30–18:00.

GRUPA MŁODZICZKA, MŁODZIK
- uczniowie szkół podstawowych (klasy VIII) oraz uczniowie gimnazjów (klasy III);
- zajęcia odbywają się we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 16:30–18:30.

Zapisy i zajęcia odbywają się w hali sportowej "Mechanik" Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ul. Mierosławskiego 10.

Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk. Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami: Małgorzata Pietroczuk (693 730 038), Mieczysław Pietroczuk (601 309 697).