PRZEGRANA JUNIOREK I KADETEK ZRYWU !!!

W rozegranym awansem meczu w piątek 26 października 2018 roku juniorki MKS Zryw-Volley Iława przegrały przed własną publicznością pierwsze spotkanie z UKS Warmiss Volley Olsztyn 2:3, następnego dnia kadetki Zrywu przegrały wyjazdowy rewanż z MOSiR Giżycko 1:3.
 
Juniorki Zrywu walczyły dzielnie z silniejszym fizycznie przeciwnikiem, dysponującym bardzo mocnym atakiem i zagrywką. Wyrównana gra w piątym secie naszych młodych siatkarek dawała jeszcze nadzieję na sukces, niestety więcej zimnej krwi i doświadczenia zachowały przeciwniczki wygrywając po przeszło dwugodzinnym meczu 15:13 i cały mecz 3:2. 
Bardzo duży wpływ na porażkę w wyjazdowym meczu kadetek Zrywu w Giżycku miał rozegrany poprzedniego dnia wieczorem pięciosetowy mecz z odwiecznym rywalem z Olsztyna. Wymęczone kadetki Zrywu toczyły heroiczny bój z dobrze tego dnia dysponowanymi rywalkami z Giżycka. Po przegranym pierwszym secie kadetki Zrywu zdecydowanie poprawiły grę w przyjęciu zagrywki i punktowały zagrywką, końcówkę seta rozegrały koncertowo wygrywają seta 26:24. Bardzo ważny na losy spotkania miał set trzeci w którym nasze zawodniczki przegrywając 17:24 doprowadziły do wyrównania, by toczyć walkę na przewagi i po dramatycznej końcówce przegrać seta 25:27. Był to ważny moment dla obu zespołów, zmęczone kadetki Zrywu nie mogły już sprostać niesionym dopingiem swojej publiczności zawodniczkom gospodyń, które wygrały te partię 25:20 i cały mecz 3:1.
Trener Mieczysław Pietroczuk – to był trudny moment dla naszych drużyn występujących w rozgrywkach ligowych. Byłem przygotowany na kryzys w grze naszego zespołu, nie stać nas na obozy przygotowawcze, dlatego w rocznym makrocyklu treningowym musimy co kilka miesięcy poprawiać przygotowanie motoryczne zawodniczek. To właśnie teraz nastąpił ten moment i już po tych meczach robimy mocne przeładowanie fizyczne i mam nadzieje że wrócimy do dobrej dyspozycji fizycznej i co najważniejsze do skutecznej gry. Na szczęście mamy bardzo mądre zawodniczki i co najważniejsze pracowite i świadome swojej wartości, dlatego bez paniki i z dużym spokojem pracujemy dalej.
Teraz przed kadetkami Zrywu mecze rewanżowe z Absolwentem i Wilczkiem i trzeba je najlepiej wygrać by awansować do kolejnej fazy Ligi Wojewódzkiej Kadetek (1-8).
Najbliższe mecze naszych zawodniczek to wyjazdowe mecze w Olsztynie, kadetki 10 listopada z UKS Absolwent Sport Club Olsztyn i juniorki 11 listopada z UKS Chemik Olsztyn.
 
MKS Zryw-Volley Iława : UKS Warmiss Volley Olsztyn 2:3 /25:23, 24:26, 25:21, 16:25, 13:15/
 
JUNIORKI MKS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: Agata RUDOL - kapitan zespołu,  Zuzanna IWANKOWSKA, Wiktoria BORSZEWSKA, Karolina WAJC, Julia JANUSZEWSKA, Dominika ZAPADKA, Agata KOWALSKA - libero oraz, Paula ZIĘBA, Nikola SOŁOBODOWSKA, Ewelina JARNICKA.
TRENERZY: Małgorzata Marzena i Mieczysław Pietroczuk.
 
TABELA LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIOREK:
 
1.SMS Ostróda 2 4 6:2
2.MKS Zryw-Volley Iława 3 4 7:6
3.UKS Warmiss Volley Olsztyn 2 3 3:5
4.UKS Chemik Olsztyn 1 2 3:0
5.UKS Salos Ełk 2 2 0:6
 
  
MOSiR Giżycko : MKS Zryw-Volley Iława 3:1 /25:22, 24:26,27:25, 25:20/
 
KADETKI MKS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: - Zuzanna IWANKOWSKA kapitan zespołu,  Agata RUDOL, Wiktoria BORSZEWSKA, Joanna DĄBROWSKA, Julia JANUSZEWSKA, Dominika ZAPADKA, Paula ZIĘBA - libero oraz, Nikola SOŁOBODOWSKA, Paulina KREJA, Maria TASARZ, Ewelina JARNICKA.
TRENERZY: Małgorzata Marzena i Mieczysław Pietroczuk.
 
TABELA „D”:
1.UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 4 8 12:5
2.MKS Zryw-Volley Iława 4 6 9:6
3.MOSiR Giżycko 4 6 8:7
4.UKS Wilczek Wilkowo 4 3 1:12
 
Wyniki poszczególnych meczów we wszystkich kategoriach ligowych oraz tabele można śledzić na: http://system.wmzps.org/
 
 
UWAGA !!! JESIENNY NABÓR SIATKARSKI:
MKS Zryw-Volley Iława ogłasza nabór. Trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.
 
Oto szczegóły grup szkoleniowych.
 
SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
- uczniowie szkół podstawowych (klasy IV–VII);
- zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:30–18:00.
 
GRUPA MŁODZICZKA, MŁODZIK 
- uczniowie szkół podstawowych (klasy VIII) oraz uczniowie gimnazjów (klasy III);
- zajęcia odbywają się we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 16:30–18:30.
 
Zapisy i zajęcia odbywają się w hali sportowej "Mechanik" Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ul. Mierosławskiego 10. 
 
Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk. Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami: Małgorzata Pietroczuk (693 730 038), Mieczysław Pietroczuk (601 309 697).