Piotr Kantor i Maciej Rudol przegrali w czwartek 16 czerwca 2022 roku z Amerykanami Chaimem Schalkiem i Theodore Brunnerem 1:2 (22:20, 17:21, 11:15), a stawką tego meczu był awans do ćwierćfinału mistrzostw świata w siatkówce plażowej mężczyzn, które od piątku 10 czerwca odbywają się w Rzymie.
Biało-czerwoni wygrali pierwszego seta po dramatycznej końcówce 22:20. Ich gra była urozmaicona ciekawymi zagraniami, zdobywali punkty blokiem, zagrywką i atakiem. Co najważniejsze praktycznie nie popełniali błędów.
Druga partia zakończyła się zwycięstwem Amerykanów 21:17, którzy zdecydowanie lepiej zaczęli grę i cały czas prowadzili, ale końcówka seta była lepsza w wykonaniu rywali.
Tie break również należał do Amerykanów, którzy ani na moment nie oddali prowadzenia ambitnie grającym siatkarzom plażowym z Polski. W połowie tej decydującej partii przewaga amerykańskiego duetu była minimalna 8:7, ale w jej dalszych fragmentach oraz w końcówce rywale byli wyraźnie lepsi. Polski duet Piotr Kantor i Maciej Rudol popełnili więcej błędów i ten fakt zadecydował o porażce w tym secie oraz w całym meczu.
Trener Mieczysław Pietroczuk – dużo nerwów kosztował nas ten mecz, bo tak bardzo życzyliśmy Piotrkowi i Maćkowi zwycięstwa i awansu do strefy ćwierćfinałowej mistrzostw. Myślę że jeszcze przed miesiącem nasz duet biało-czerwonych, wracający do gry po problemach zdrowotnych nie marzył nawet o udziale w tym światowym championacie, ale gdy pojawiła się taka okazja, to sportowy apetyt rósł z każdym meczem.
Gratulujemy biało-czerwonym zajęcia dziewiątego miejsca w Mistrzostwach Świata.
Ja wraz z dużym gronem sympatyków siatkówki MKS Zryw-Volley Iława oraz Piotra Kantora
i Macieja Rudola składam serdeczne podziękowania za sportowe i pozytywne emocje i życzymy powrotu do pełnej dyspozycji zdrowotnej i samych sukcesów.

Schalk/Brunner USA – Kantor/Rudol POL 2:1
(20:22, 21:17, 15:11)

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk. Kontakt: mietekpietroczuk@gmail.com