W poniedziałek 13 czerwca 2022 roku, w rozgrywanych w Rzymie mistrzostwach świata w siatkówce plażowej mężczyzn, zakończyła się rywalizacja w eliminacjach grupowych. Na boiskach Foro Italico jako pierwsi do gry przystąpili Piotr Kantor i Maciej Rudol, którzy w dwóch poprzednich meczach przegrali z Robinem Seidlem/Philippem Wallerem (Austria) oraz Marco i Estebanem Grimalt (Chile). Ewentualna, dzisiejsza porażka z Włochami Jakob Windisch i Gianlucą DelCorso eliminowała ich z turnieju. Polacy po bardzo zaciętym i dramatycznym meczu wygrali 2:1 (22:24, 21:13, 15:9).
W pierwszym secie Polacy prowadzili już 10:7, ale następnie inicjatywę przejęli rywale. Od stanu po 17 trwała twarda walka o każdy punkt, w której minimalnie lepsi okazali się gospodarze, świetnie grając w bloku i skutecznie rozgrywając akcje w ataku. Drugi set od prowadzenia rozpoczęli rywale od prowadzenia 3:0, ale następnie Kantor z Rudolem opanowali sytuację i już do końca meczu dominowali na boisku, wygrywając pewnie i wysoko w drugim i trzecim secie.
Rywalizację w grupie I wygrali bez porażki siatkarze plażowi z Austrii Seidl i Waller. Pozostałe trzy duety odniosły po jednym zwycięstwie i o końcowej klasyfikacji decydował stosunek setów i małych punktów. Polacy zajęli drugą lokatę i wywalczyli awans do 1/16 turnieju dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów niż pary chilijska i włoska.
Polacy wrócą do rywalizacji w mistrzostwach świata po dwóch dniach przerwy, liczymy na bardzo dobry występ, dlatego wszyscy trzymamy kciuki za polski duet.

SZKOLENIE REKREACYJNO-SPORTOWE W ZAKRESIE PIŁKI SIATKOWEJ I SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MKS ZRYW-VOLLEY JEST DOFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ IŁAWA.

Uwaga: Tekst oraz zdjęcia mogą być kopiowane i wykorzystywane w mediach tylko za pisemną zgodą i aprobatą autora – Mieczysław Pietroczuk.